Vybíráme pohodlnou sedací soupravu

Home / Blog / Vybíráme pohodlnou sedací soupravu

Pokud si vybíráte novou sedací soupravu, existuje pár základních pravidel, která se vám nevyplatí příliš opominout, aby vám sedačka následně dlouho a k vaší spokojenost sloužila. Která to jsou?

Správná velikost sedačky

Tím nejdůležitějším faktorem rozhodně zůstává její velikost. Rozměrná sedačka ve tvaru písmene U vám v malém obývacím pokoji zkrátka zabere zbytečně mnoho prostoru. Tak či onak vždy bude nepřehlédnutelným kusem nábytku, tak dávejte pozor, abyste s ní zbytečně celou plochu ještě více „nezadusili“. Pokud vám to prostorové dispozice místnosti alespoň trochu umožňují, zvýrazněte dominantní pozici sedací soupravy v pokoji tím, že ji postavíte do prostoru.

Jestliže si rozměrnou rohovou sedačku opravdu nemůžete vzhledem k velikosti bytu dovolit, naopak pro vás budou ideální modely v podobě dvoj nebo trojsedáku. A navíc se podívejte ještě po těch s úložným prostorem. Ty zabrání tomu, že se jednotlivé místnosti promění v nepřehledné skladiště přeplněné věcmi. Snadno do nich totiž ukryjete například sezónní oblečení. Rozkládací varianty zase poslouží jako prostor k příležitostnému spaní návštěvám, aniž by vám v bytě místo zabíralo další lůžko.

Volba materiálu a výšky

Materiál volte nejen s ohledem na svůj vkus a módní trendy, ale také na praktičnost. Nejlepší jsou ty se snímatelným potahem, hlavně tehdy, pokud se vám doma pohybuje malé dítě nebo čtyřnohý mazlíček. Nejluxusnější je samozřejmě pravá kůže. A odmění se vám i dlouhou výdrží. Můžete ji rovněž zkusit napodobit i její umělou verzí, nicméně musíte počítat s tím, že životnost tohoto materiálu je znatelně nižší. Asi nejčastěji se používá pro čalounění mikroplyš. Jde o materiál příjemný na dotek, který ovšem také vyniká svou odolností. A lze ho v případě zašpinění i poměrně snadno vyčistit. U jakékoli látky platí, že čím vyšší gramáž, tím lépe, protože bude pevnější, tím pádem déle vydrží. Při nákupu sedací soupravy přes internet pak doporučujeme podívat se na slevové kupony do obchodů s nábytkem, které vám mohou ušetřit i několik tisíc korun.

Výška sedačky může být většinou dvojí. Ty nižší mají sedák umístěný zhruba v úrovni kolen. K vidění jsou asi nejčastěji, nicméně berte ohled na to, že zejména starším osobám se bude z vyšší sedačky mnohem lépe vstávat. To platí i pro ty, které jsou pocitově tvrdší. Do měkkého podkladu se sice pohodlně zaboříte, ale zvedání se opět nebude nijak snadné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *