Moderní obývací stěny

Home / Blog / Moderní obývací stěny
Moderní obývací stěna

Obývací pokoj je „srdcem“ bytu. Je využíván pro trávení volného času, slouží však také jako reprezentativní místnost pro návštěvy. Významnou součástí obývacího pokoje je právě obývací stěna. Ta určuje atmosféru nejen této místnosti, ale i atmosféru celého bytu.

Moderna versus klasika?

V minulosti bylo účelem obývací stěny zejména vytvoření úložného prostoru. Skrývaly v sobě zejména cenné nádobí a skleničky, fotografie, památeční předměty a další. Obývací stěny byly mohutné, často zakrývaly i dvě zdi obývacího pokoje.

Současným trendem jsou spíše minimalistické stěny a soupravy. Jejich úlohou je především design. Modely jsou rozmanitější. Pro větší efekt často závěsné. Častým doplňkem je LED podsvícení, které dodá obývací stěně šmrnc.

Fantazii se meze nekladou

Obývací stěny v současné době nejsou pouze otázkou tmavého nebo světlého dřeva. Existují rozmanité kombinace různých barev i materiálů. Základní součásti obývací stěny lze doplnit libovolnými prvky.

Často vyhledávané jsou stěny rustikální. Působí přírodním dojmem, je však vhodné sladit s nábytkem v celé domácnosti. Pro náročnější uživatele jsou vyráběny luxusní stěny či soupravy s jedinečnými prvky, s jedinečnými tvary a přesně dle přání uživatele.

Komplet nebo po svém?

Obývací stěnu nebo sestavu je možné zakoupit jako komplet tak, jak byla navržena dodavatelem. Oblíbenější a flexibilnější variantou nákupu jsou sektorové stěny a sestavy, které je možné kombinovat a sestavovat dle konkrétního prostoru a představ. Sektorová varianta také lépe odpovídá finančním možnostem investora. Záleží také na účelu, jaký je od obývací stěny očekáván.

Běžně je soustava sestavena ze závěsných skříněk různých tvarů. Pod nimi lze často nalézt nízkou skříňku. Doplnit sestavu lze jakoukoliv další vyšší skříňkou či libovolným kouskem nábytku či pouze designovým prvkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *