Kvalitní postele s úložným prostorem

Home / Blog / Kvalitní postele s úložným prostorem
Postel s úložným porstorem

Řešíte-li v bytě nedostatek místa, postele s úložným prostorem jsou ideálním řešením. Můžete do nich uložit během dne lůžkoviny, ale poslouží i pro uskladnění například sezónního oblečení.

Jednolůžka i dvoulůžka

Jde stejně tak i o perfektní řešení pro dětské pokojíčky, také jednolůžka mohou disponovat úložným prostorem. Snadno do nich schováte například hračky. Vybavena bývají jednoduchým výsuvným mechanismem v podobě klasické zásuvky nebo celé sestavy. Zásuvky jsou na kolečkách, nejčastěji z PVC, se kterou mohou manipulovat bez problémů i ti nejmenší.

Manželské postele, tedy dvoulůžka, mohou být čalouněné, případně si lze také pořídit i varianty z masivu. Výhodou první možnosti je především cenová dostupnost a mnoho druhů potahů. Přírodní dřevo zase dlouho vydrží a pro mnoho lidí má takovýto kus nábytku i svou jedinečnou atmosféru, která dotváří originální tvář ložnice.

Typy úložného prostoru

Úložný prostor pak může být řešen ve formě vyklápěcího roštu, a to buď ve směru do čela anebo z boku. Vybírejte si ho podle toho, ze které strany máte k posteli přístup. Ten má výhodu v tom, že i dál šetří potřebné centimetry, na rozdíl od vysouvací zásuvky, u níž musíte počítat ještě s adekvátním prostorem okolo. Na druhou stranu tento mechanismus fungující na principu pístů vyžaduje poměrně velkou fyzickou sílu, takže s ním může být pro některé poněkud náročná manipulace.

Řešen může být na dvoulůžku buď tak, že se otevře nad celou postelí, případně má každé lůžko samostatné otevírání i oddělený úložný prostor. Zajímat by vás měla nejen šířka samotné postele, ale také její výška. Oba tyto faktory mají vliv na konečný objem úložného prostoru.

Tip! Pořídili jste si postel proto, že se vám jednoduše líbila, nad úložným prostorem jste nepřemýšleli a až posléze zjistili, že by se vám hodil? I dodatečně ho lze nahradit nákupem plastových či látkových boxů nebo vakuových pytlů vhodných k uskladnění například zimního oblečení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *